Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Chory królik

Forum

Chory królik

Witam, mam pytanie w sprawie mojego królika,podejrzewam,że choruje na zapalenie pęcherza moczowego,choć nie jestem pewny,dlatego pytam.Królik jest młody,z tego roku,ma napuchnięte okolice pęcherza oraz oczu,ciągle psika,jakby przez nos wydalał mocz lub wodę.W jaki sposób ógłbym mu pomóc? Dziękuję za odpowiedź!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Andrzej Krajewski
Data dodania: 2010-09-07
Witam,
Zapalenie pęcherza zwykle nie przebiega z napuchnięciem okolic pęcherza ani z opuchnięciem oczu i psikaniem przez nos. Opuchnięcie oczu może świadczyć o zapaleniu spojówek, psikanie przez nos może świadczyć o przeziębieniu.
Ale opisane przez Ciebie napuchnięcie okolic pęcherza nasuwa mi myśl czy nie jest to obrzęk ciastowaty skóry. W połączeniu z resztą podanych przez Ciebie objawów ( opuchnięcie oczu) może to być np. m. in. groźna wirusowa choroba królików roznoszona przez komary( myxomatoza). Ponieważ informacje są bardzo skąpe( brak info czy królik szczepiony, trzymany na wybiegu czy w mieszkaniu, miał kontakt z komarami czy nie, mieszka na wsi czy w dużym mieście? ), trudno mi coś stwierdzić. Dlatego najlepiej udać się do lekarza na badanie.
Pozdrawiam
AK

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl