Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Chory brzuszek Beagla

Forum

Chory brzuszek Beagla

Mam 2 letnią Beagielkę, od malenkości jest chorowita jednak od pół roku cierpi z powodu wymiotów i bolącego brzuszka. Na początku stwierdzono u niej zapalenie jelit w wyniku zjedzenia zbyt dużej ilości gotowanej kości wieprzowej, poźniej doszły do tego problemy z wiecznie bolącym żołądkiem i wzdęciami. Przez kilka tygodni dostawała antybiotyk oraz m.in. ranigast, no-spę, taminal... Postanowiłam odstawic leki i zmienić mojej suni lekarza. Kolejny lekarz poparł moje działanie i zaczał leczyć jej zepsuty już brzuszek przez leki. Jednak z powodu braku profesjonalnego sprzętu, sterylnych warunków i faktu iż mój pies nie polubił doktora postanowiłam poszukać kolejnego idealnego lekarza. W tej chwili trafiłam chyba na takiego, który po pierwsze zrobił badania. USG nic nie wykazało, a kompleksowe badanie krwi wykazało jedynie podrażnioną śledzionę. Lekarz powiedział że może to być alergia pokarmowa gdyż piesek się drapie od kilku miesięcy. Zalecił karmę, lecz ona jest baro droga, a mnie po wszystkich wizytach i karmieniu psa równie drogą karmą dla jelitowców już na nią nie stać. Czy opłaca mi się karmić psa karmą Puriny dla alergików, która kosztuje dużo mniej ok 30 zł za 3kg??

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-11-16
Pewnie się opłaca, tylko nie wiem jak na Purinę w takiej cenie zareaguje pies. Niestety zawsze z leczeniem przewlekłych chorób, nie do końca rozpoznanych, jest problem. Zwykle leczenie jest drogie i nie zawsze skuteczne. W tym przypadku bez rozpoznania i postawienia trafnej diagnozy nie można liczyć na sukces.
Proszę podać jaki antybiotyk był stosowany oraz wyniki badań krwi. Ułatwi mi to umocowanie w temacie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl