Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii choroby nerek u kota

Forum

choroby nerek u kota

Byłem właścicielem 2-letniego persa. Mam wątpliwości, czy lekarz nie za szybko postawił diagnozę i uśpił kota. Kot, w przeciągu kilku dni (4-5) przestał jeść, pić, wychodzić na dwór, załatwiać się. Stał się senny i nie pozwalał się dotykać. Cały czas oczy miał zamknięte. Lekarz na początku nie był w stanie zdiagnozować choroby, dopiero po pobraniu materiału okazało się, że to choroba nerek, niewydolność, czy przerost nerek. Twierdził, że w takim stanie kot jest nie do uratowania i będzie się strasznie męczył, i jedynym wyjściem, to ulżenie mu w cierpieniu. Nie daje mi to teraz spokoju, czy nie za szybko podjąłem decyzję o eutanazji, czy może należało poczekać i poszukać innego lekarza, spróbować innego leczenia. Był moment, że po podaniu kroplówki, kot poczuł się dobrze, ale po chwili wrócił do stanu poprzedniego. Proszę o informację, czy to rzeczywiście taka choroba, i tak szybko zniszczyła moje zwierzątko. Był z nasza rodziną od narodzin i był strasznie przywiązany.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-11-03
Dzień dobry.
W pracy lekarza weterynarii często pojawiają się podobne dylematy jak opisany w tym przypadku. Ze swojego doświadczenia klinicznego także wspominam takie przypadki, na które nie było prostego rozwiązania. Lekarz musi podejmować nie zawsze komfortowe decyzje. Decyzja o eutanazji zawsze jest trudna, szczególnie u młodych zwierząt. W podejmowaniu jej powinien brać udział także właściciel, w tym celu należy odbyć odpowiednią rozmowę ze swoim lekarzem. Na eutanazję właściciel wydaje zgodę, w uzasadnionych przypadkach eutanazja może być wykonana bez zgody właściciela. Zaawansowane choroby nerek przebiegające z ciężką mocznicą zwykle są nieuleczalne lub ich leczenie jest bardzo drogie, w takich przypadkach lekarz proponuje eutanazję. Z własnego doświadczenia wiem, ze właściciele zwierząt często wybierają takie rozwiązanie obawiając się długiego, nie przynoszącego pozytywnych efektów leczenia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl