Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Choroba nowotworowa macicy i ostre zapalenie wątroby u labradorki

Forum

Choroba nowotworowa macicy i ostre zapalenie wątroby u labradorki

Witam. Jakieś 2tygodnie temu rodzice zauważyli ogromny spadek wagi u naszej suczki, lekarz weterynarii do ktorego się udali zrobił zdjęcie i zalecił 2tygodniową dietę na specjalnej karmie aby móc stwierdzić co dokładnie jej dolega, ponieważ "to" co zobaczyl na zdjęciu było za male by postawić diagnozę. Niestety po tym czasie pies przestał wogóle przyjmować pokarmy i nawet nie chce pić. Na wizycie kontrolnej lekarz stwierdził nowotwór macicy i ostre zapalenie wątroby u psa. poinformował jednocześnie że nie ma sensu dalszego leczenia. Czy jest możliwe aby nowotwór w tak krótkim czasie aż tak bardzo urósł? I co my mamy zrobić w tym wypadku? Przecież nie możemy tak poprostu się poddać i spokojnie patrzeć jak najukochańszy pupil umiera??? Prosiłabym również o orientacyjne podanie jakie mogłyby być koszty leczenia lub ewentualnego usunięcia raka macicy u labradorki? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2012-09-16
Witam.
Jakie badania dodatkowe były wykonane poza RTG? Jakie są wyniki. Ile lat ma labradorka? Koszty są indywidualną kwestią każdej lecznicy zatem nie podajemy cen na poratalu. Proszę kontynuować wątak na forum, bez zadawania nowego pytania. Dziękuję i pozdrawiam.
monisia2411
Data dodania: 2012-09-16
Suczka nie miała wykonywanych żadnych badań dodatkowych i ma 7 lat.
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2012-09-16
Zatem wskazane jest badanie krwi oraz usg, na tej podstawie lekarz może dopuścić pacjenta do zabiegu. Poza tym badanie krwi i usg wskażą dokładniej w jakim stanie jest wątroba oraz inne narządy w jamie brzusznej. Zabiegiem z wyboru w przypadku nowotworu macicy to  owariohisterektomia - usunięcie macicy i jajników( sterylizacja potocznie). Podejrzany guz po usunięciu powinien być wysłany do badania histopatologicznego. Wynik tego badania będzie pewniejszą diagnozą. Przed zabiegiem należy bezwzględnie wykonać wspomniane badania by upewnić się z czym się pacjent zmaga.
monisia2411
Data dodania: 2012-09-16
Serdecznie dziękuję za informacje. napewno odezwe się co bedzie dalej. Pozdrawiam
monisia2411
Data dodania: 2012-09-17
Witam. Zostaly wykonane badania i oto wyniki:
ALP 573
U/1 37'C

GPT 198
U/1 37'C

GOT 75,6
U/1 37'C

UREA 5,3
GLU 106
AMYL 1060
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2012-09-18
Z podanych wyników można odczytać, że sa podwyższone enzymy wątrobowe. Natomiast brakuje jeszcze kreatyniny, białka, albumin, morfologii i usg. Proszę przy ewentualnym wstawieniu wyników morfologii zamieścić normy.
monisia2411
Data dodania: 2012-09-20
Witam. w tej chwili nie moge podac reszty wynikow. pies od trzech dni jest pod opieka nowego weterynarza, podawane sa kroplowki i antybiotyki lecz lekarze nie potrafia stwierdzic co sie dzieje z psem poniewaz wyniki usg nie wykazuja zadnych zmian nowotworowych, guzow itd. Jutro pies bedzie mial wykonywane szczegolowe badania.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl