Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii choroba nerek i straszne uzębienie u kota

Forum

choroba nerek i straszne uzębienie u kota

Mój kot ma problemy z uzębieniem i jednoczesnie z nerkami. Nie można zrobić zabiegu w narkozie, bo może się nie obudzić. Wydałam na kroplówki dużo pieniędzy i nic nie dały. Czy można jakoś pomóc kotu w uporządkowaniu uzębienia bez narkozy? Słyszałam, że można to zrobić ultradźwiękami. Gdzie to robią w Warszawie? Podobno są też narkozy wziewne, które nie są tak toksyczne, gdzie je robią?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-06-10
Dzień dobry.
Warto byłoby tutaj przytoczyć wyniki wykonanych badań, na podstawie których została stwierdzona niewydolność nerek (badanie krwi, moczu, USG). Opierając się na nich oraz na ocenie stanu ogólnego zwierzęcia lekarz pełniący obowiązki anestezjologa szacuje ryzyko znieczulenia.
Dokładne usunięcie kamienia nazębnego wykonuje się za pomocą skalera ultradźwiękowego, co jest możliwe u zwierząt tylko w pełnym (chociaż płytkim) znieczuleniu ogólnym. Duża część lecznic w Warszawie jest wyposażona w aparaturę do przeprowadzenia znieczulenia wziewnego, a także do ultradźwiękowego zdjęcia kamienia nazębnego.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl