Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Choroba młodziutkiej kotki?

Forum

Choroba młodziutkiej kotki?

Witam serdecznie, mam problemy z moją małą kotką - dachowcem, została ona przygarnięta przez nas z nieciekawego domu, więc poszliśmy na kontrolę do weterynarza. Okazało się, że ma tylko 7tygodni. Lekarz zbył nas, że przyszliśmy na darmo bo kotka jest zdrowa i zrobił odrobaczanie. Później kotka zaczęła bardzo często chodzić do kuwety, wypróżniała się kilkanaście razy na dzień, miała biegunkę i stolec miękki koloru jasnego brązu, o bardzo intensywnym nieprzyjemnym zapachu. Zaniepokojeni nasilającą się biegunką poszliśmy do innego lekarza, który stwierdził zapalenie jelit, zapodał zastrzyki, nakazał leczenie tabletkami i pastą. Po kilku dniach stolec stał się twardszy i mniej cuchnący, natomiast kotka nadal bardzo często chodziła się wypróżniać, za każdym razem po jedzeniu i kilka razy pomiędzy posiłkami. Dzisiaj poszłam z kotką na wizytę kontrolną do weterynarza, opisałam wszystko, po czym dał kolejne dwa zastrzyki i jakiś płyn do ustnego podania kotce, gdy tylko skończą się tabletki (niestety, nie znam nazw leków, wiem tylko,że jeden z nich to CATOSAL). Po przyjściu od weterynarza kotka znowu zaczęła mieć biegunkę! Znowu jasny, miękki stolec. Nie wiem, czy to do końca powinno być normalne. Kotka jest karmiona mokrą karmą dla juniorów i gotowanym mięsem. Lekarz kazał zrezygnować na razie z gotowanego mięsa i pozostać tylko przy mokrej karmie, której markę też kazał nam zmienić na Royal. Czy mam się czego bać? Czy znowu powinnam zmienić weterynarza? Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2016-06-27
Witam.
Proszę zbadać kał na pasożyty, próbka powinna być z trzech dni, najlepiej zbierana co drugi dzień. Kotka powinna być karmiona suchą karmą do czasu ustabilizowania sytuacji, potem stopniowo można dodawać mokrą karmę. Karma powinna być ta sama, niewskazane są częste zmiany karmy. Jeśli samopoczucie kotki byłoby gorsze, konieczne jest wykonanie testów na zakaźną chorobę kotów: panleukopenię.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl