Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii chora watroba

Forum

chora watroba

witam mam dwuletnia kotke i ostatnio zaczela chorowac.schudla i zaczela wymiotowac pokarm. Bylam u weterynarza, miala robiona biochemie krwi, wyniki sa zle:ALT181, AST 269 bilirubina 0.46, mocznik 12,25.weterynarz stwierdzil ze moze byc to albo zatrucie albo zle odzywianie.Miala podana kroplowke oraz leki::::vetahepar 100ml, duphalyte inj, furosemid, catosal, glukos.et.Natr.clor.(pisze wszystko to co miala zapisane w ksiazeczce zdrowia).nastepnego dnia miala podane płyn ringera, ornipular, vetahepar, buscopan, catosal..Poza tym ma podawane zastrzyki z ornipularu codziennie.po wybraniu zastrzykow ma miec powtorzone badania.I dzisiaj zaczela sikac krwia, weterynarz twierdzi, ze nie ma to nic wspolnego z tym co sie dzieje z jej watrobą, tylko moze miec kamienie albo piasek w pęcherzu.a moze jednak jest to powiązane?i mój weterynarz żle diagnozuje chorobę?jest jeszcze na uratowanie moje kici?aga

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-05-13
Dzień dobry.
Niewydolność wątroby może skutkować obniżeniem produkcji czynników krzepnięcia krwi i w niektórych przypadkach - krwawieniami. Krwiomocz może być jednak spowodowany przez wiele przyczyn. W takiej sytuacji należy przede wszystkim sprawdzić skąd pochodzi krew w moczu: z dolnych czy z górnych dróg moczowych. Służy temu m.in badanie ogólne moczu i parametry nerkowe w badaniu biochemicznym krwi. Morfologia krwi z kolei pokaże nam jak duża jest utrata krwinek. Można też posiłkować się badaniami z zakresu diagnostyki obrazowej - w tym przypadku z wyboru badaniem USG - zarówno wątroby jak i układu moczowego. Warto również spróbować zdiagnozować przyczynę obecnego stanu. W wywiadzie łatwo jest ustalić sposób żywienia, można też określić potencjalny dostęp do substancji toksycznych, chyba, że kotka jest "wychodząca" i nie jesteśmy w stanie takich możliwości wykluczyć. Jeśli znalezienie przyczyny objawów z różnych względów jest niemożliwe, wówczas pozostajemy przy terapii objawowej.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl