Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii chora wątroba

Forum

chora wątroba

Witam.Mam psa (17 lat) , ktory od dłuzszego czasu ma problem z watrobą . Kilka dni temu robiłem mu badanie krwi, wyniki biochemii : Białko całkowite-5.8 , AST-61, ALT-489, ALP-1864 ,Glukoza-125, Cholesterol całkowity-231,Mocznik-29 , Kreatynina-0,64. Lekarz przepisał antybiotyk Synulox , dodatkowo pies dostaje lek Hepatiale Forte . Pies nie chce nic jesc , mało pije , ma problemy z chodzeniem , równowagą . W jaki sposob mogę mu jeszcze pomoc ?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2013-06-30
Jeśli nie było robione badanie USG jamy brzusznej to należy je wykonać aby wykluczyć nowotwór który u psa w tym wieku jest prawdopodobny. Jeśli guz nadaje się do wycięcia to wczesna interwencja chirurgiczna znacznie wydłuży mu życie. Bez badania USG pies nadal nie będzie miał rozpoznanego schorzenia, badanie krwi, szczególnie tak ubogie to o wiele za mało by postawić diagnozę i prowadzić leczenie przyczynowe.
kolargol
Data dodania: 2013-06-30
Mam jeszcze badania morfologiczne , wiec jesli byłyby pomocne moge podac.
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2013-07-01
Morfologia opisuje składniki komórkowe krwi, jeśli nawe niektóre parametry są zmienione to niewiele to powie o stanie wątroby. Potrzebne tujest badanie obrazowe oraz szerszy profil biochemiczny badania krwi.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl