Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Chora świnka morska zakupiona w sklepie zoologicznym.

Forum

Chora świnka morska zakupiona w sklepie zoologicznym.

Witam serdecznie. Wczoraj dokonałam zakupu świnki morskiej w zoologicznym. Na pierwszy rzut oka wydawał się zdrowy (samczyk). Dodam, że jest to rozetka, a w sklepie nie wszystko jest zauważalne. Wieczorem zauważyłam, że ropieje mu oczko. Następnego dnia po wnikliwym przeglądzie sierści zauważyłam, że ma wszoły i strupek troche poniżej ucha. Poza tym przy tylnej nóżce od wew. strony zauważyłam jakiąś czarną kulkę. Oczko zaklejone ropką przemywam gazikiem i przegotowaną wodą. Tak więc nie ominie mnie wizyta u weterynarza. Czy zoologiczny ponosi odpowiedzialność za stan zdrowia zwierzątek? A jeśli tak to w jaki sposób mam dochodzić zwrotu za poniesione koszty leczenia?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-08-14
Proszę skierować się z pytaniem do Federacji Konsumentów. Z moich informacji wynika, że zwierzę jak każdy towar powinno być właściwej jakości, zatem należy się zwrot pieniędzy, zmiana zwierzaka na zdrowego, zwrot za leczenie w ramach reklamacji. Jednak tego typu sprawy najlepiej załatwić ze sprzedawcą, jeśli się nie da - z pomocą FK. Dodatkowo można rozważyć interwencję TOZ, jeśli zwierzęta w sklepie są chore i zakażone pasożytami.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl