Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Chomiki syryjskie

Forum

Chomiki syryjskie

Bardzo Dziękuje!! Postaram się aby Żaba nie wchodziła do zbyt zimnych zbiorników wodnych;D pozdrowienia od Żaby i odemnie. ;) Mam jeszcze jedno pytanie. Dostane 4 chomiki syryjskie i nie mogę nigdzie się dowiedzieć co dokładnie mogą a czego nie nie mogą jeść? Chcę bardzo je mieć lecz z ostatnimi chomikami było nie co gorzej mój kot Psotek dopadł je już po tygodniu bycia w domu i zagryzł dlatego obiecałam że kupie solidną klatkę tylko teraz potrzebuje dorady jaka będzie najlepsza???:) Bardzo by mi to pomogło liczę na pomoc!!!!:)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-11-02
Dzień dobry. Dziękuję za pozdrowienia.
Chomiki oprócz specjalnie przeznaczonych dla nich pokarmów (mieszanek, kolb) mogą jeść właściwie większość surowych, niepryskanych warzyw i owoców. Można też podawać jako smakołyki ziarna, nasiona, twaróg, susz roślinny, suche pieczywo. Unikać należy surowych ziemniaków, kapusty kiszonej cebuli, fasoli, migdałów oraz oczywiście resztek z naszego stołu i słodyczy. Szczegółowa lista jest bardzo długa. W doborze konkretnego jadłospisu z pewnością pomoże pracownik sklepu zoologicznego. Doradzi również co do wyboru klatki, choć w takiej sytuacji najlepszą radą jest takie umiejscowienie klatki, aby była ona niedostępna dla kota. W przeciwnym razie nawet najbardziej solidna klatka i skomplikowany mechanizm zamka mogą nie wystarczyć w konfrontacji z kocim sprytem.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl