Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Chłoniak u beagla?

Forum

Chłoniak u beagla?

Witam, mam ponad 3 letnią beagielkę. Odkąd pamiętam miała problem z oddychaniem. Często miewa tzw. ataki: dusi się, krztusi, charczy jakby próbowała odkaszlnąć jakąś flegmę. Zauważyłam, że inne beagle też tak robią, z tą różnicą, że moja sunia ma tak ciągle, bywa że kilka razy dziennie. Strasznie się przy tym męczy. Była leczona na zwykły ból gardła, anginę (oprócz tego od zawsze miała problemy trawienne, wymioty, bóle brzucha, wzdęcia). Ponad rok temu była leczona również..przez czwartego z kolei weterynarza z powodu powiększonych węzłów chłonnych za gardłowych. Dostała antybiotyk i "ataki: ustały. Jednak na bardzo krótko. W tej chwili powtarzają się cały czas, a od kilku tygodni zauważyłam spadek formy suni. Po krótkim spacerze, a nawet po wejściu po schodach jest tak zmęczona, i tak dyszy, że przez godzinę nie może się uspokoić, ani nawet położyć. (jednocześnie ma apetyt i nie chudnie). Wczoraj byłam z tego powodu u naszego lekarza, który odrazu powiedział że najprawdopodobniej ma chłoniaka. Zrobił jej narazie usg, ma powiększone węzły chłonne również te pod łapkami. Śledziona nie wydawała się powiększona. Wyniki krwi dopiero będą. Proszę o odpowiedź czy Państwo również podejrzewaliby u niej chłoniaka i czy naprawdę jest aż tak duże prawdopodobieństwo tej choroby. Bardzo mi na niej zależy i nie dopuszczam narazie myśli że mogłabym ją stracić. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-08-07
Przy takim pogorszeniu kondycji objawy chłoniaka były by ewidentne, a w przypadku, który Pani opisała tak raczej nie wygląda. Zanim zaczniemy podejrzewać chorobe nowotworową warto byłoby się skonsultować w co najmniej dwóch sprawach:
- zapadanie tchawicy - wtedy pies bedzie miał silne ataki duszności i kaszlu, mogą one ustępować podczas leczenia zapalenia gardła, poniewaz w schemacie leczenia podaje sie środki przeciwzapalne, często sterydowe, które znoszą objawy;
- astma/alergia;
- niewydolność krążeniowo-oddechowa - prosze sie skonsultować z dobrym kardiologiem weterynaryjnym

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl