Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii burczenie w jelitach u suki jack russel

Forum

burczenie w jelitach u suki jack russel

moja suka ma 4,5 roku. Burczy jej w jelitach.Miała robione USG jamy brzusznej i nic nie wykazało.Jest tylko na suchej karmie-dostawala ROYAL CANIN hypoallergenic,intenstinal i EUKANUBA intenstinal i nic nie pomaga.Srednio co 2 dzień ma burczenie.nie ma apetytu(choć jest bardzo żarta),jest osowiała.Dostaje wtedy TRILAC i jej trochę pomaga.Ciągnie mnie do trawy,ale jej nie pozwalam,bo ma straszny roztrój żołądka i załatwia się z krwią,a potem leci sama woda.Badanie kału nic nie wykazało i nie wiem co robić.Lekarze też mają kłopot z diagnozą.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2014-08-21
Witam, postawienie precyzyjnego rozpoznania w takich sytuacjach jest bardzo trudne, a często znalezienie przyczyny takich zaburzeń jest niemożliwe.
Jeśli probiotyki dają poprawę to prawdopodobnie doszło do zaburzenia równowagi ekologicznej w przewodzie pokarmowym (który na swój sposób jest małym ekosystemem, głównie dla bakterii ale również mogły pojawić się robaki - należy zbadać kał). Skoro wykluczono badaniami dodatkowymi przyczyny niezakaźne tego stanu rzeczy, pasżytów w kale również nie będzie, to proponuję podać antybiotyk przez 5-7 dni a probiotyki podawać codziennie przez dwa tygodnie. Do momentu ustąpienia "burczenia" (nie dłużej niż 3-4 dni) można podawać espumisan. Do tego należałoby dołączyć dietę leczniczą przeznaczoną dla psów z problemem gastrycznym. Zjadania trawy oczywiście proszę unikać.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl