Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii burczenie w jelitach u suki jack russel

Forum

burczenie w jelitach u suki jack russel

moja suka ma 4,5 roku. Burczy jej w jelitach.Miała robione USG jamy brzusznej i nic nie wykazało.Jest tylko na suchej karmie-dostawala ROYAL CANIN hypoallergenic,intenstinal i EUKANUBA intenstinal i nic nie pomaga.Srednio co 2 dzień ma burczenie.nie ma apetytu(choć jest bardzo żarta),jest osowiała.Dostaje wtedy TRILAC i jej trochę pomaga.Ciągnie mnie do trawy,ale jej nie pozwalam,bo ma straszny roztrój żołądka i załatwia się z krwią,a potem leci sama woda.Badanie kału nic nie wykazało i nie wiem co robić.Lekarze też mają kłopot z diagnozą.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2014-08-21
Witam.
Badanie kału oczywiście jest podstawą, jednak należy pamiętać, że próbka powinna być zebrana z trzech dni. Badanie to warto wysłać na flotację, sedymentację( w celu wykrycia tasiemca, nicieni, pierwotniaków) oraz Giardię. Dobrze jest powtórzyć takie badanie nawet 2-3 razy. Dodatkowo konieczne jest badanie krwi ( morfologia, biochemia, jak najszerszy profil). Karma jelitowa ale najlepiej jednego rodzaju ( rozumiem, że tak właśnie było, nie trzy rodzaje w jednym czasie?). W przypadku psa lepsze są probiotyki weterynaryjne.
Rikukla
Data dodania: 2014-08-26
Gdyby to był mój pies , zrobiłabym diagnostykę w kierunku 
połkniętego ciała obcego . Usg brzucha  to za mało ,
należy wykonać Rtg j.brzusznej , najlepiej z kontrastem .
Zrobiłabym to jak najszybciej do tego morfologię (poziom leukocytów) i biochemię . Skoro pies nie je , dlaczego nie jest 
nawadniany kropłowkami ?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl