Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Bulterier szczeniak

Forum

Bulterier szczeniak

Witam serdecznie, Mam małą Zuze, bulterier wiek dokładnie 14 tygodni, cały czas jak spi bardzo szybko oddycha nie tylko po zabawach ale cały czas czy to jest normalne, plus do tego chrapie bardzo jak spi, zastanawiam sie po prostu czy może to być czegos przyczyna? Jest bardzo aktywna w zabawach jednak boi się tylko jeszcze wychodzić na spacery kawałek przejdzie a potem zapiera się strasznie i zaczyna jęczęć i ciągnie do domu też za bardzo nie wiem jak sobie z tym poradzic, czasami biorę ją na ręcę idę w połowie drogi stawiam ją na trawce a ona nadal usilnie chce do domu. Ogólnie uzywamy pampersów podłogowych ale chcialabym żeby jednak uczyła sie robic na dworze. Będę wdzięczna za poradę. Pozdrawiam seredcznie. Linka

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-10-25
Dzień dobry. Wątpliwości związane ze sposobem oddychania powinny zostać rozwiane podczas badania klinicznego w gabinecie weterynaryjnym. Szczenię obecnie powinno być w trakcie serii szczepień (lub niedawno ją zakończyć) i podczas kolejnej wizyty należałoby zwrócić uwagę lekarza na niepokojące objawy. Na odległość trudno coś w tej sprawie doradzić. Jeśli lekarz nie będzie miał zastrzeżeń co do wyników badania ogólnego, można pozostać przy obserwacji. W przeciwnym razie, konieczne mogą być badania dodatkowe w kierunku zaburzeń związanych z układem oddechowo-krążeniowym.
Bywa, że oswojenie się szczenięcia ze światem zewnętrznym jest procesem długotrwałym. Warto spróbować wywołać u suczki pozytywne skojarzenia związane ze spacerami. Pomocne mogą tu być ulubione smakołyki, zabawki lub inne rzeczy, które szczenięciu dobrze się kojarzą. Pozytywny efekt uzyskany za pomocą tego typu bodźców może ułatwić suczce pozbycie się stresu towarzyszącego opuszczeniu domu. Podobnie w przypadku nauki załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz - przede wszystkim - nagradzanie i cierpliwość. Jeśli mamy wątpliwości czy poradzimy sobie sami z tymi zagadnieniami można skorzystać z pomocy fachowców - udać się do psiego przedszkola czy też zasięgnąć porady/konsultacji u behawiorysty/zoopsychologa.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl