Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Buldożka

Forum

Buldożka

Witam mam pytanko.. gdyż moja 1 roczna suczka buldożka francuska ciągle nadstawia się aby podrapać ją po grzbiecie..kiedy ją drapie sprawia jej to przyjemność ale strasznie dużo włosów gubi podczas drapania.. regularnie ja wyczesuje i wcześniej nie miała z tym problemu. Kiedy była malutka dawałam jej ser chudy biały ..i nic ją nie swędziało a wet powiedział mi że mogła dostać skazy białkowej..szczerze w to wątpię bo ser dostawała co 3 dzień na ładną sierść ale gdy skończyła 5 miesięcy przestałam dawać jej sera.. Zazwyczaj do jedzenia dostaję ryż+kurczak gotowany+warzywa i dodatkowo dosypuje jej Can-Vit dla średnich psów oraz suche kulki Royala ..nie wiem od czego swędzi ją grzbiet,..nie miała dotąd na nic uczulenia..kiedyś chorowała tylko na uszka ale okazało się że młodsza siostra rozpieszczała ją słodyczami..przestała dawać słodycze + smarowałam jeszcze Dermovate i na razie nie widać niczego (ma zdrowe uszy)...mamy jeszcze jednego buldożka i dostaje wszystko to samo co ona a nic go nie swędzi..Na początku myślałam że ma pchły ale dokładnie sprawdziłam i kupiłam specjalne kropelki na kark ..i nie ma oznak jakichkolwiek pcheł.. Proszę o pomoc na prawdę nie wiem od czego może swędzieć ją grzbiet?jakie są najczęstsze produkty które mogą uczulać?Z góry dziękuję za odpowiedź:)' Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-06-05
Witam, w takiej diecie dostarcza jej Pani cały szereg białek różnego pochodzenia i któreś z nich może powodować uczulenie. Proponuję zdecydować się na jedną gotową karmę (najlepiej hypoalergiczną), z wyższej półki (co pozwoli również wyeliminować podłoże niedoborowe), lub zastosować monodietę samodzielnie (tylko jedno źródło białka, najlepiej takie z którym nie było wcześniej kontaktu np. jagnięcina lub indyk). Po sześciu tygodniach (karmy hypoalergicznej lub monodiety) można, jeśli już będzie wszystko ok, włączać pojedynczo i w dużych odstępach kolejne "dania". Powrót objawów wskaże na co suczka jest uczulona. Jeśli zmiana diety po 6 tygodniach nie przyniesie rezultatu należy szukać przyczyny gdzie indziej (pasożyty skóry, bakterie, tło endokrynologiczne, choroby metaboliczne). Podanie podczas 6 tygodniowej próby nawet "okruszka" czegoś innego zaburza całą ideę i nawet jeśli do tego dojdzie w 5 tygodniu, należy zacząć całą procedurę od początku (kolejne 6 tygodni). Oczywiste jest odstawienie sera i wszystkich suplementów. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl