Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii brzanka sumatrzańska choroba

Forum

brzanka sumatrzańska choroba

od paru dni zauwarzyłam że moja brzanka ma problemy z oddychaniem i blakną jej kolory,nie ma apetytu a do tego zanika jej brzuch.co z nia sie dzieje i czy moge jej pomóc?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-04-21
Dzień dobry

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez postawienia kolejnych, w tym przypadku pomocne będą podstawowe informacje o akwarium, wielkość, parametry wody, obsada i jej kondycja zdrowotna.
Czy chorują także inne brzanki w stadzie?
anakonda
Data dodania: 2011-04-26

od paru dni zauwarzyłam że moja brzanka ma problemy z oddychaniem i blakną jej kolory,nie ma apetytu a do tego zanika jej brzuch.co z nia sie dzieje i czy moge jej pomóc? akwa 75l,obsada' : brzanki różowe,brzanki sumatrzańskie,gurami mozaikowy i złoty,kiryśnik,bocja wspaniała,wielkopłetw wspaniały,temp. wody:26 stopni,woda twarda

anakonda
Data dodania: 2011-04-26

jak obniżyć twardość wody w akwa? lepsza woda gotowana,odstawiona czy prosto z kranu z ANTYCHLOREM

Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-04-27
W przypadku wymienionych gatunków ryb twardość nie ma większego znaczenia. Brzanki najlepiej czują się w stadzie, należy je trzymać po kilka sztuk. Niestety ograniczona pojemność akwarium może na to nie pozwolić. Jeśli inne ryby nie mają objawów chorobowych to trudno postawić diagnozę. Ubytki płetw czy zmiany na skórze mogą sugerować infekcję bakteryjną lub grzybiczą. Zwykle występują u kilku osobników. Choroby te zwykle mają podłoże środowiskowe: przerybienie, zbyt rzadko podmieniana woda, za niskie lub za wysokie pH. 
Podmiany wody należy wykonywać min co dwa tygodnie, należy wtedy wymienić 30-50% wody. Lepiej robić mniejsze podmiany częściej.
Niestety zawsze może się zdarzyć, że któraś ryba zachoruje. O ile nie ma to charakteru ogólnego, nie należy sie tym przejmować.
anakonda
Data dodania: 2011-04-27
dziękuje za odpowiedzi na moje pytania,ale mam jeszcze jedno pytanie czy 2 wielkopłetwy,6 brzanek różowych i 12 sumatrzańskich oraz bocja wspaniała to za dużo na moje akwa(75l) oraz czy to dobrzy skład akwarium(chodzi o rasy ryb)
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-04-29
Ilość ryb prawdopodobnie jest na odpowiednim poziomie. Jednak ocena powinna opierać się na stanie ogólnym mieszkańców w akwarium. Jeśli ryby czują się dobrze, mają apetyt, nie ma zmian skórnych i poniszczonych płetw to mozna uznać, że zarybienie jest na właściwym poziomie. W przypadku występowania problemów przerybienie może być problemem, jednak należy wykluczyć także inne przyczyny.
anakonda
Data dodania: 2011-05-02
a czy mogłabym mieć krewetki wzaz z moimi rybami?
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-05-05
Większość ryb w tym akwarium z wielką przyjemnością skonsumuje krewetki. O ile zależy nam na zdrowych krewetkach i ich przychówku nie powinniśmy łączyć ich z rybami. Oczywiście są ryby, które nie będą zjadały krewetek, ale brzanki i wielkopłetwy do nich nie należą. Nie powinno być problemu np z kiryskami.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl