Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii brodawka skórna

Forum

brodawka skórna

Witam! Chciałam poradzić się w sprawie brodawki, krosty, nie wiem jak to dokładnie nazwać , która pojawiła się na tylnej łapie poniżej kolana u mojego psiaka Bajcika. "brodawka" pojawiła się nagle gdzieś około 2 tygodnie temu. W momencie zauważenia mała około 1cm średnicy. Musiała zrobić się naprawdę szybko bo często go oglądam. Poszłam oczywiście do weterynarza, dostałam maść detreomycynę, i do przemywania roztwór manusanu. Niestety odstająca do tej pory, pokryta włosami brodawka pod wpływem lizania chyba zmieniła powierzchnię na bezwłosą i mam wrażenie że robią się po bokach strupki. Nie wiem czy dalej stosować ten sposób leczenia, czy pomagam mu czy raczej lek nie działa tak jak powinien. Do lekarza mam się zgłosić za tydzień , czy mogę prosić o pomoc?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-02-22
Witam, maść, jeśli jest to zmiana natury zakaźnej powinna pomóc ale tylko wtedy gdy działa na nodze a nie jest zjadana. Aby ta kuracja miała sens należy uniemożliwić psu lizanie tej okolicy (na przykład przez założenie kołnierza ochronnego lub opatrunku - z akcentem na kołnierz). Często zwierzęta liżąc różnego rodzaju zmiany skórne powodują zranienia poważniejsze niż pierwotny problem.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl