Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii brak apetytu i wymioty u yorka

Forum

brak apetytu i wymioty u yorka

mam yorka rocznego niechce jesc karmy przeznaczonej dla tej rasy psow wiec gotuje jej sama nieprzybiera na wadze jak rowniez wymiotuje co drugi lub trzeci dzien bylam u lekarza to stwierdzil ze nic jej niema i jest zdrowa co mam dalej robic

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-07-26
Yorki należą do ras szybko dojrzewających. U rocznej suczki waga będzie się już stabilizować i przyrosty będą coraz mniejsze. U niektórych psów występuje nietolerancja pokarmowa (nie związana z tłem alergicznym) na różne składniki zawarte w diecie. Jeśli u suczki żywionej jedzeniem gotowanym w domu pojawiają się wymioty, zalecałbym przejście na suchą karmę dobrej jakości przeznaczoną dla dorosłych psów. Można wypróbować kilka karm, jednak w przypadku wybrednego psa zazwyczaj sprawdza się wyłącznie stanowczość i konsekwencja. Proszę nie martwić się jeśli suczka nie zje zupełnie nic nawet przez 1 lub 2 dni (u "wybitnych" osobowości może to trwać jeszcze dłużej). Jeżeli wyeliminujemy psu możliwość wyboru jedzenia i będziemy podawać cały czas jeden rodzaj pokarmu, suczka szybko przyzwyczai się do nowej diety. Karma dobrej jakości o wysokiej strawności i przyswajalności składników pokarmowych powinna też spowodować ustąpienie wymiotów. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie, więc trzymam kciuki i życzę powodzenia. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl