Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Brak apetytu

Forum

Brak apetytu

Witam. Mój roczny psiak cały dzień jest osowiały, nie chce wyjść z budy, nie chce jeść. Wczoraj widziałam jak wymiotował, zauważyłam w jego wymiocinach coś długiego, białego ...jakiś pasożyt. Od razu kupiłam leki na odrobaczenie. Pimpuś dostał zalecana dawkę, jakieś dwie godziny później zwymiotowal na żółto, tym razem nie znalazłam nic w jego wymiocinach. Czy to "tylko " wina pasożyta? Czy może cos innego. Nie chce żeby umierał, w pierwszy dzień swiat pozegnalam 5 miesięcznego psiaka, wczoraj pożegnałam sie z drugim 5 miesięcznym psem. :/ ten pierwszy zwymiotowal kawałek uszczelki..myslalam,że już po problemie niestety w nocy odszedł. Wczoraj drugi psiak w ogóle nie wymiotował, tylko był smutny, i nie chciał jeść..

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2017-01-03
Prawdopodobnie doszło do zapalenie żołądka i jelit. Powstaniu tej choroby sprzyjają pasożyty wewnętrzne. Podawanie leków doustnych podczas wymiotów nie ma sensu bo zawsze będą zwracane i nie będą miały szansy zadziałać. W pierwszej kolejności należy leczyć objawowo psa a następnie podjąć terapię przeciwpasożytniczą. Reasumując, konieczna jest wizyta u lekarza weterynarii aby ten psa zbadał i podał płyny i odpowiednie leki pozajelitowo.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl