Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii biegunka

Forum

biegunka

Witam serdecznie jestem posiadaczem 3 miesięcznego labrabora ,mój problem polega na tym iż piesej je normalnie wypróżnia sie 2 x dziennie ale za to w nocy od godzin 24 do 5 wypróżnia sie 3 razy tak jakby miał biegunke(stolce luźne) zrywa sie i leci pod drzwi nie zawsze zdazymy z nim wyjsc bo przeważnie gdy sie obudzi to szybko leci juz sie załatwić, Prowadzony jest na karmir friskis po 6 tygodniu ,od poczatku dostaje tą karme i nie było problemów karmiony jest 3 razy dziennie i nie wiemy czy nie ograniczyc mu dawki wieczornej gdzie dostaje o 18 ostatni raz około 80g karmy, Byliśmy u weterynarza dostał jakąś paste osłonową na jelita ale zbytnio to nie pomogło. Moja proźba to co możemy w tym kierunku zrobić.Dziękuje

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-09-09
Witam.
Proponowałabym zbadać kał w kierunku pasożytów oraz dokładnie zbadać psa (osłuchać jamę brzuszną w celu oceny perystaltyki jelit, sprawdzić czy brzuch nie jest bolesny). Mogło także dojść do stanu zapalnego jelit i w tej sytuacji pasta osłonowa może nie być wystarczająca. Nie mam na myśli odstawienia jej, wręcz przeciwnie- jest wskazana, ale warto dołączyć antybiotyk, który zwalczyłby niechciane bakterie w przewodzie pokarmowym. Takie sytuacje mają często miejsce, gdy pies zje coś nieodpowiedniego ( na spacerze, czy w domu coś skradnie). Co do badania kału, jeśli pasożyty zostaną stwierdzone, należy psa odrobaczyć. Szczeniaki do 6 miesiąca życia powinny być odrobaczane co miesiąc. Jeśli chodzi o ilość spożywanego pokarmu, warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Na opakowaniu zwykle jest podana dawka dzienna dla psa. Oczywiście proszę nie traktować tych dawek dokładnie, ale jako podpowiedzi w porcjowaniu.
Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl