Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Biale robaki pod ogonkiem oraz odchodach kotka.

Forum

Biale robaki pod ogonkiem oraz odchodach kotka.

Dzień dobry Moj kotek ma 6 miesiecy, ostatnio zauwazylam z partnerem cos niepokojacego. Od 2 dni zachowuje sie dziwnie, zwykle gdy rano dostaje mokra karme, zjada ja odrazu (wychodze ok 6 rano z domu), wczoraj niestety nie zjadl jej w ogole dopiero przypomnial sobie o karmie poznym popoludniem. Malo tego pragne dodac, iz wczoraj pod ogonem moj partner zobaczyl jednego bialego robaka, Nie wiem czy to co teraz napisze moze miec powiazanie z choroba u kotka, ale niekiedy zdarza sie, ze kotek zrobi kupke po za kuweta (z reguly tak jest gdy ma za duzo nieprzyjemnych zapachow). Kiedy kilka dni wstecz zrobil te kupe na podloge zauwazylam w niej bardzo duzo "czegos" bialego, tego bylo duzo, przypominajace cos w rodzaju worek z trocin, nieruszajace sie. Pisze o porade, poniewaz jestem zagranica (Holandia) nigdy nie bylam u wterynarza, dlatego za nim sie udam chcialabym zasiegnac jakis porad. Czy to moglo byc spowodowane tym, ze od czasu do czasu podawalam kotu jogurt owocowy lub inne delikatnie slodzace produkty? Jak mozna temu zapobiec? Martwie sie, poniewaz naczytalam sie o tasiemcach, ktore sa bardzo trudne do zwlaczenia. Boje sie nie tylko o siebie i partnera ale zwlaszcza o tego malego siersciucha. Dodam tez, ze zakupilam w sklepie zoologicznym tabletki na odrobaczenie oraz witaminy. Kotek przyjal juz 1 tabletke, ktora nalezy przyjmowac 1 x 2- 3 msc. Czy moglabym podawac tabletke co miesiac zamiast co 2 -3 msc ? W opakowaniu sa 3 tabletki. Prosze o porade.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-04-09
Witam.
" Białe robaki" w okolicy odbytu to najprawdopodobniej tasiemiec Dipylidium caninum. W terapii stosuje się poza środkami odrobaczającymi, środki przeciwpchelne ze względu na fakt, iż pchła w tym przypadku jest żywicielem pośrednim, a zwierzę zaraża się przypadkowo zjadając pchłę, w której znajduje się postać larwalna tasiemca. Pyta Pani o dawkowanie tabletek. Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć, ponieważ nie znam składu tabletek. jednak jeśli odrobaczy Pani właściwie kota i pozbędzie się pcheł, odrobaczanie co miesiąc będzie zbędne. Najlepiej tego typu środki/leki kupować u lekarza weterynarii, który jednocześnie zaleci odpowiedni schemat leczenia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl