Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Atopowe zapalenie skóry

Forum

Atopowe zapalenie skóry

Dzień dobry, Mój piesek prawdopodobnie cierpi na atopowe zapalenie skory. Pod koniec listopada piesek zaczął mieć problem z opuszką w przedniej łapie zaczął kuleć pani dr myślała że coś się wbiło niestety nie. Łapka wyglądała coraz gorzej w dodatku pojawiły się strupy na nosie pod pachami i na łapkach. Pani dr podawała antybiotyki jednak nic się nie zmieniało. Pobrany wymas nic nie wykazał więc dalej w ciemno pies był faszerowany antybiotykami i sterydami. Zamiast jednak poprawy w rezultacie w dniu dzisiejszym pies ma zaatakowane wszystkie opuszki oraz strupy pod pachami na łapach na nosie i na zamku. Dziś pies trafił do innego weterynarza ponieważ coraz częściej słyszałam że pies jest stary, że to może już koniec i tak reaguje jego organizm itd. Zaufanie do lekarza spadło zupełnie więc dziś pojechałam do innej kliniki jednakże w związku z tym, że nadal nie ma jasnej diagnozy nie dostaje nic co by zminimalizowało objawy. Widać, że bardzo go to boli ponieważ ledwo chodzi a opuszki są mocno spuchnięte i zaczerwienione. Czy w jakiś sposób mogę zmniejszyć jego cierpienie? Okłady? Coś na opuchliznę? Coś co sprawi że poczuje się choć trochę lepiej i zmniejszy ból do poniedziałku bo wtedy mamy być u weterynarza? Dodam, że badania krwi i tarczycy są dobre, zeskrobina robiona 3x również nic nie wykazała. Jeżeli będą potrzebne zdjęcia to mogę je oczywiście przesłać ponieważ tutaj nie widzę takiej możliwości.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-01-23
Dzień dobry,
w takiej sytuacji wskazana jest szczegółowa i dokładna konsultacja (z dostępem do pełnej historii choroby, dawek i czasu podawania leków, dat badań, itd.). Warto porozmawiać z lekarzem odnośnie możliwości przeprowadzenia konsultacji u specjalisty zajmującego się dermatologią weterynaryjną. Prawdopodobnie można uzupełnić diagnostykę i zweryfikować postępowanie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl