Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii anomalia kostne zakręcony ogon

Forum

anomalia kostne zakręcony ogon

Mam kota z rodowodem w wieku 15 miesięcy. Jako mały (6 miesięcy) kot był wystawiany i zdobył w swojej klasie kategorie EX ocena była bardzo dobra (nie stwierdzono żadnych anomali na ogonie! Niedawno był ponownie na wystawie jako kot dorosły i sędzia wpisał, że jego końcówka ma niewielkie odchyleniea od prawidłowego wzorca. Nie jest to załamek , ale mam obserwować ogon ! Mam pytanie czy można to leczyć aby nie następowała dalsza deformacja tj. skrzywienie, która będzie dyskwalifikowała mojego zwierzaka z dalszych wystaw i możliwości rozmnażania. Bardzo proszę o porady i ewentualne adresy specjalistów.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-21
Witam, aby zaproponować sposób leczenia należy wiedzieć z czym mamy (a nie z czym nie mamy) do czynienia. Jeśli jest to wada rozwojowa (wrodzona) to próba naprawienia jej i ukrycia jest nieuczciwa. Jeśli deformacja powstała w wyniku urazu to nie ma przeszkód aby kot przekazywał swoje "EX" geny potomstwu. Co do strony formalnej, należy zasięgnąć informacji w swoim zrzeszeniu. Jeśli chodzi o specjalistów to każdy chirurg powinien coś poradzić w tym temacie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl