Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii alergiczny westie

Forum

alergiczny westie

Witam, mam suczkę rasy WHWT ( z metryką) za tydzień będzie miała 6 m-cy ma alergię pokarmową (chyba pokarmowa bo tak mysli lekarz Badan nie robilam bo są za drogie ok. 500 zł)) lekarz zalecił karmę hillsa i tabletki encorton, clemastinum i hydroksyznę jest lepiej mniej się drapie.Ale głównym problemem jest jej sikanie. Zapisuje na kartce ile razy w ciągu dnia sika np. wczoraj sikała 14 x z czego parę razy w domu ponieważ nie sygnalizuje ze chce wyjść jest to dla mnie tak uciążliwe, że nie wiem co mam z nią robić. Wychodzę z nią bardzo często ale niestety niekiedy po prostu przyjdzie ze spaceru i nasika zaraz w domu. W nocy zasypia około 22-iej i spi do 6 rana ale po obudzeniu natychmiast trzeba z nią wyjść bo jak nie to zrobi w domu. Zastanawiam się czy to nie jest jakaś choroba czy może "wada genetyczna". Proszę o poradę. Pozdrawiam Marlenare

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-08-24
Dzień dobry. Podejrzenie alergii pokarmowej jest jednym z etapów diagnostyki zaburzeń dermatologicznych. Ostateczne rozpoznanie najczęściej stawia się na podstawie reakcji na żywienie dietą eliminacyjną (hipoalergiczną), zwykle przez 8-12 tygodni. Wcześniej jednak powinno się wykluczyć inne choroby i czynniki, które również wywołują świąd, będący objawem bardzo niespecyficznym. Służy do tego szereg badań m.in. zeskrobiny, wymazy, mających na celu wykluczenie chorób pasożytniczych, bakteryjnych i grzybiczych. Konkretne badania przeprowadza się na podstawie wyglądu i charakteru zmian oraz stopnia nasilenia objawów.
Jeśli suczka zaczęła więcej sikać po wdrożeniu leczenia, to znaczy, że wystąpił u niej jeden z częstszych objawów niepożądanych terapii Encortonem. Po zmniejszeniu dawki leku/odstawieniu preparatu objaw ten powinien ustąpić.
W przeciwnym razie przyczyn należałoby szukać w układzie moczowym, zaczynając od najprostszych jak stan zapalny pęcherza moczowego po choroby metaboliczne czy wady wrodzone.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl