Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Alergia???

Forum

Alergia???

Witam! Na początku września zadałam pytanko odnośnie pchełek. Dziś mamy koniec listopada mimo kropelek i potem obroży firmy Bayer nadal borykamy się z tym problemem. Pies w miejscach ugryzień dostał uczulenie w postaci łupieżu białego czasami gdy nasila się nalot pcheł jest on żółty. Pies się stale drapie. Byłam u weterynarza i ciągle pies ma ponoć ropne zapalenie gruczołów okołoodbytniczych - dostaje zastrzyki ostatnio dostał silny steryd po którym dostał gorączki, jadł wszystkie śmieci na dworze i sikał w domu. Pani doktor stwierdziła, że przesadziliśmy ze środkami owadobójczymi i kazała tylko wyczesywać ten łupież i on sam zejdzie. Kompie psa w szamponie przeciwświądowym, daje wapno i wyszukuje po parę razy dziennie pcheł. Jak mam się ich pozbyć i czy to może być alergia na ugryzienie pc heł czy może coś innego. Psu strasznie wychodzą włosy. Proszę o odpowiedź. pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2014-11-26
Witam. Jak najbardziej może to być APZS- alergiczne pchle zapalenie skóry. Środki owadobójcze przeznaczone dla psów można stosować co 4 tygodnie. Ważne przy zwalczaniu inwazji pcheł jest oczyszczenie również środowiska. W środowisku bowiem mogą być dorosłe osobniki pcheł, ale głównie jaja i larwy. Należy zatem zastosować odpowiednie preparaty w otoczeniu psa( o preparat proszę zapytać lekarza prowadzącego), uprać posłanie, koce, odkurzyć dywan po zastosowaniu tego środa. Walka z pchłami może zatem trwać dłuższy czas przez oczyszczenie środowiska zwierzęcia. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl