Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Agresywny pies:(

Forum

Agresywny pies:(

Witam:) Jak już pisałam posiadam 4-letniego buldożka francuskiego(samca) Problem tkwi w tym że jest on agresywny nie tylko w stosunku do innych zwierząt ale również do ludzi...Do innych zwierząt tylko wtedy kiedy np.bawi się zabawką i nie pozwala innemu psu się również nią bawić(posiadam też małą buldożkę francuską 4-miesięczną)a że buldożka jest młoda i na razie głupiutka nie wie że może ją ugryźć..kiedy Meggy (tak się wabi buldożka) jest w pobliżu Lilego...a Lilo(buldog francuski) bawi się zabawką warczy na Meggy... kiedy meggy próbuję zabawkę zabrać Lilemu on chcę ją ugryźć... agresywny jest również do ludzi np.2 tygodnie temu podałam mu miskę z jedzeniem podszedł i zaczął jeść ..zapomniałam że nie dodałam mu do jedzenia witamin i chciałam zabrać mu miskę podeszłam ,zawołałam go aby przestał jeść i zabrałam miskę a .. Lilo chwycił mnie za rękę całą mordą i zaczął rozszarpywać...skończyło się na kilku szwach..również ugryzł moją siostrę która ma 14 lat.. to była zwykła zabawa... bawili się i moja siostra wyciągnęła mu zabawkę z mordy ,ale ten również chwycił ją za rękę i rozwalił zębami cały palec:(:( na prawdę nie wiem jakie błędy popełniłam wychowując Lilego..starałam się robić wszystko dobrze .. może dlatego że kupiłam go z pseudo-hodowli?? i być może ojciec nie był tak fantastyczny jak mówił właściciel hodowli?? może wady jakie posiadał ojciec przeszły na Lilego i dlatego jest agresywny??czy jest jakiś sposób aby jeszcze go wychować i oduczyć złych nawyków?? czy należy psa uśpić??boje się ponieważ nie wiem co Lilo może jeszcze zrobić?? proszę o pomoc:)z góry dziękuję za odpowiedź:)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-17
Witam, w zasadzie sama odpowiedziała sobie Pani na pytanie. Jednak zanim podejmie Pani decyzję o eutanazji warto byłoby spotkać się z behawiorystą aby ten wypowiedział się na temat tej sytuacji. Jeśli stwierdzi że jest już a późno na naukę to pozostaję jeszcze kastracja. Często usunięcie jąder powoduje, że pies traci poczucie swojej wyższości w stadzie, jednak zdarza się że problem nie ustępuje, a nawet się zaostrza. Jeśli mimo tych prób pies nadal będzie wykazywał agresję w stosunku do człowieka to należy poważnie pomyśleć o eutanazji. Ostatnio, jak pisze Pani, skończyło się na ranie palca, jednak równie dobrze zabawa mogła się skończyć ranami twarzy, a takie blizny nie były miłą pamiątką po pupilu, szczególnie u młodej dziewczyny.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl