Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Agresywne zachowanie spaniela.

Forum

Agresywne zachowanie spaniela.

Posiadam psa rasy cocker spaniel ( bez rodowodu ) , który ma 1,5 roku.Piesek ten od jakiegoś czasu jest agresywny tj. bez powodu potrafi ugryź.Np. córka odpoczywała po lekcjach na wersalce ( czasami na tym miejscu leży on ) pies podszedł do niej i zaczął warczeć a po paru sekundach pogryzł jej rękę ( posiada rany w 3 miejscach). Należ zaznaczyć , że córka nie drażnił go i nic do niego nie mówiła .Innym razem po kąpieli kiedy próbowałam go wytrzeć ręcznikiem również mnie ugryzł. Zachowanie psa w takich sytuacjach jest impulsywne i nieobliczalne.Potrafi bez powodu zaatakować. Nie wiem jak mam dalej postępować? Bardzo jesteśmy zżyci z naszym Maksem ale od pewnego czasu czujemy pewien rodzaj zagrożenia z jego strony.Poza tymi incydentami piesek jest bardzo przyjacielski i radosny.Bardzo proszę o poradę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-10-19
Witam.
Rzeczywiście taka sytuacja nie jest komfortowa ani bezpieczna. Czasami reakcja agresywna może być związana z bólem odczuwanym przez psa. Mogło mieć to miejsce podczas kąpieli, jednak nie powinno się to kończyć pogryzieniem. Warto udać się do lekarza weterynarii, by zbadał psiaka na początku ogólnie ( proszę sobie przypomnieć czy reakcja psa była podczas wycierania konkretnego miejsca). Jednocześnie zachęcam Panią do kontaktu z zoopsychologiem/ behawiorystą, który powinień przyjść do Państwa poobserwować zachowanie i relacje między domownikami a psem. Następnie wdroży nowe zasady, ćwiczenia mające na celu wskazanie psu co mu wolno a czego nie. Często bywa tak, że pies dostaje sprzeczne informacje od członków rodziny. Jedno z państwa może pozwalać lub nagradzać psa za pewne sytuacje, a ktoś inny z kolei odmawia mu tego samego (np. leżenie na łóżku). Może się to kończyć np. pogryzieniem. Praca nad pupilem musi być systematyczna i wymaga dużo cierpliwości. Pomocna może okazać się również kastracja.
Jest to sytuacja niedopuszczalna i sama raczej nie minie. Pozdrawiam i życzę szybkiego uporania się z problemem.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl