Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii agresja u kotki

Forum

agresja u kotki

Witam.Mam takie pytanie,bo niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.Mam w domu 1-roczną kotkę posterylizacji.Cztery dni temu wprowadziłam do domu małego kotka(samiec) i boję się strasznie o niego.Moja kotka jest w stosunku do mnie i do reszty domowników czasami agresywna,tzn.rzuca się na nogi i ręce i drapie i gryzie do krwi.Kotka syczy,warczy i bije łapą kociaka.Boję się,że może ona zagryźć małego.Bardzo proszę o radę i z góry serdecznie dziękuje.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-08-26
Dzień dobry. W takich przypadkach najlepszym lekarzem jest czas. Kotka wyraźnie stara się zdominować nowego przybysza i pokazać mu kto tu rządzi. Skoro jest agresywna również w stosunku do Państwa, prawdopodobnie w jej mniemaniu to właśnie ona rządzi całym mieszkaniem i podejrzewam, że może być w tym choć trochę prawdy ;-) Zwierzęta w końcu dojdą do porozumienia, chociaż młodemu (zazwyczaj ciekawskiemu) kociakowi może zająć trochę czasu, zanim "przestanie wchodzić kotce w drogę" i podporządkuje się do praw panujących w domu na tyle, aż kotka uzna, że wszystko jest już w porządku. Trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość, może to trwać kilka dni, a czasem jednak nawet kilka tygodni. Kotka nie powinna zrobić młodszemu kotu krzywdy, jednak na wyraźnie silne, agresywne zachowania oczywiście nie należy pozwalać. Z biegiem czasu ta hierarchia może się zmienić, co nawet w "dwuosobowych" stadach nie należy do wyjątków. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl