Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii 9-letnia suczka, nowotwór gruczołu mlekowego, sterylizować czy nie?

Forum

9-letnia suczka, nowotwór gruczołu mlekowego, sterylizować czy nie?

Witam, Mam poważny dylemat, moja ukochana suczka ma około 2-centymetrową zmiane przy 2 sutku. Sprawdzona przez weterynarza, umówiony został zabieg chirurgiczny... zostaje jednak pytanie czy powinnam połączyć to z sterylizacją? Oczywiście z mojej strony chciałabym dla niej jak najmniej bólu, stresu i ran ale w żadnym wypadku nie chcę ryzykować pogorszenia jej stanu zdrowia. Czy u 9-letniej suczki sterylizacja coś zmieni? Czy kolejne przechodzone cieczki zwiększają ryzyko powrotu nowotworu? Pozdrawiam i byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-18
Pozostawione jajniki będą produkowały hormony, które będą stymulować pozostałą część gruczołu mlekowego. Należy pamiętać, że nie uchroni to przed pojawieniem się kolejnych guzów, ale na pewno ograniczy to ich tempo wzrostu. Guz o średnicy 2 cm z wysoką pewnością jest guzem złośliwym, jako taki może dawać przerzuty i takie powikłanie w tym przypadku jest realne. Jednak operacja to jedyna szansa na zatrzymanie postępów choroby.
Uważam że w takim przypadku usunięcie całej strony listwy mlecznej wraz z macicą i jajnikami to najwłaściwsze postępowanie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl