Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii 6 miesięczny Maltańczyk wymiotuje żółtą pianą

Forum

6 miesięczny Maltańczyk wymiotuje żółtą pianą

Witam, mój piesek od wczoraj wieczorem wymiotuje żółtą pianą. Przed wczoraj jadł jak zwykle(je mało raz dziennie lub 2 razy, zazwyczaj jak ja jem to on wyłudza ode mnie) był pogodny, ale wczoraj coś od rana już było nie tak: na spacerze był markotny a jak wróciliśmy do domu to spał-przespał prawie cały dzień, myślałam, żejest to spowodowane nie przespaną przez nas nocą ale raczejnie bo dzisiaj całą noc spał i teraz jak sie załatwił znowu położył się spać. Nic nie chce jeść, dawałam mułyżeczką po trochu wody z ryżu z marchwią, którą mu ugotowałam ale nie chce tego wogóle. Do tego nie chce pić a zazwyczj pije bardzo dużo. Prosze o poradę co mogę ewentualnie zrobić lub w przybliżeniu diagnozę co mu może dolegać. Bardzo sie oniego martwię. Z góry dziękuję za pomoc.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2014-07-18
Witam.
Niestety są to objawy niespecyficzne. Należy udać się do lekarza w celu dokładnego zbadania szczeniaka. W pierwszej kolejności konieczne jest wykluczenie choroby zakaźnej. Potrzebna jest zatem książeczka z wpisanymi szczepieniami. U szczenięcia może to być również silne zarobaczenie, ale i niestrawność, zapalenie jelit, choroby metaboliczne i ciało obce. Być może konieczne będzie wykonanie badania krwi. Proszę pamiętać, że jest to zwierzę, nie człowiek i wymaga innego pokarmu niż my. Nie można dokarmiać psa tym, co mamy na talerzu.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl