Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii 5 letni pies i jego dziwne zachowanie

Forum

5 letni pies i jego dziwne zachowanie

Witam, Mój pies Bruno ma 5,5roku. Jest to mieszaniec (bernardyn z golden retriver) tri kolor. 40kg. Pełen życia pies, wszedzie go pelno. Skacze szczeka merda ogonkiem. Jest na gospodarstwie więc ma miejsce i bardzo dużo swobody. Od 2tygodni bardzo dziwnie sie zachowuje... tzn. jest smutny, pysk trzyma przy ziemi, ma napięty brzuch, rozwolnienie (mimo że nic nie je) nie wychodzi z budy a jak wyjdzie to cały czas jęczy z bólu, chodzi na palcach z wygiętem grzbietem, ma bardzo dzikie, nieufne spojrzenie (gdzie jest to pies który uwlelbia dzieci nigdy nikomu nie zrobił nic złego). Wezwaliśmy weterynarza. Stwierdził chorą wątrobe i trzustkę bo zjadł coś co mu zaszkodzilo, dał zastrzyki miało byc lepiej. Było.. pół dnia. Później sytuacja się powtórzyła. Ponownie przyjechał ten sam weterynarz utwierdził nas w tym że to wątroba i znów zastrzyki poprawa na 1dzień i takie samo zachowanie. Pojechaliśmy na prześwietlenie jamy brzusznej.do innego weterynarza i nic nie wykazało. Zrobilismy badanie krwi to wyniki UREA=4,8mmol/l (2,5-9,6): CREA=115umol/l (44-159): ALKP=71 U/L (23-212): LIPA= 475U/L (200-1800). Podobno wykluczają chorą wątrobę. Kolejna seria zastrzyków nawet na kleszcze. Poprawa na pół dnia. Dziś znów Brunko zachowuję się tak samo, nie chce wychodzic z budy jeczy z bólu gdy tylko uda mi sie go wydostać, nic nie je, ma rozwolnienie. Weterynarz nie wie co mu jest. Czy może Państwo mają jakiś pomysł co mu jest? Widzę że pies cierpi a nie wiem jak mu pomóc. Nie wiem do kogo mam się jeszcze udać żeby mu pomógł. Jedyna rzecz której się boi to burza, ale teraz już ich nie ma. Nie jest to również przejaw zakochania. Czy jest możliwa choroba psychiczna u takiego psa? Jak mu pomóc? proszę o pomoc.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-10-14
Dzień dobry. Opisywane objawy mogą wynikać z wielu przyczyn. Należałoby się więc skupić na jej znalezieniu. Nie ma innej drogi jak poszerzanie diagnostyki. Poza oczywistym badaniem ogólnym konieczne są także badania dodatkowe. Jeśli przeprowadzone do tej pory działania są niewystarczające, trzeba sięgnąć po kolejne. Przedstawione oznaczenia są dosyć skąpe. Badanie krwi powinno obejmować morfologię (optymalnie z rozmazem w celu wykluczenia babeszjozy - choroby odkleszczowej) oraz pełny panel biochemiczny. Kolejnym krokiem są badania z zakresu diagnostyki obrazowej, oprócz zdjęcia RTG, warto pomyśleć jeszcze o badaniu ultrasonograficznym (USG) jamy brzusznej. Wyniki badań powinny pozwolić na postawienie rozpoznania i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl