Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii 2 młode chore kotki

Forum

2 młode chore kotki

Witam.Na jesieni dostałam dwie młode kotki (teraz ok roku). W zeszłym tygodniu jedna zachorowała (pokładała się, nie chciała jaść, miała mokry pyszczek- wyśliniony,od czasu do czasu pomiałkiwała rozdierająco). Sąsiadka poradziła mi abym dała jej 1/4 aspiryny. Następnego dnia wyglądała tochę lepiej - więc kurację powtórzyłam. Niestety rano znalazłam ją martwą. Teraz martwię się o drugą kotkę - schudła, ale trochę pojada(to można wytłumaczyć smutkiem po siostrze),potrzebowała więcej czułości ale nie pokładała się natomiast dziś zauwazyłam, że ma mokry pyszczek i boję się ze stracę także ją.Muszę dodać, że w poprzednim miejscu było dużo kotów, które chodziły po całej okolicy, u mnie jednak obie kotki były oddzielone od innych zwierząt w gospodarstwie (psy,kury,kozy) i przebywały w osobnym budynku.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-06-30
Dzień dobry
Aspiryna nie jest dobrym lekiem dla kotów. Maksymalna dawka na kota to 80 mg co 48 godzin. Pani podała prawdopodobnie 250 mg , czyli około 3x została przekroczona dawka maksymalna. Trudno mi ocenić, czy to mogłoby być bezpośrednim powodem śmierci, ale mogło się do niej przyczynić.
Objawy opisane przez Panią są dość niespecyficzne, trudno ocenić z jaką chorobą mamy tu do czynienia. W tym przypadku niezbędne byłoby wykonanie badania klinicznego.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl