Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii 16-letni pies, chore nerki.

Forum

16-letni pies, chore nerki.

Zwracam się z prośbą o pomoc, sugestię, poradę. Mam 16-letniego psa, który od pewnego czasu choruje na nerki. Z badania usg wynika, że jedna z nich kompletnie nie funkcjonuje, a druga działa w połowie. Pies ma od kilku dni wykonywane kroplówki oczyszczające, jednak stan jest poważny i wszystko może się zdarzyć. Dlaczego proszę Państwa o jakieś uwagi i sugestie. Może warto wdrożyć jakiś lek? Każda porada będzie cenna.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-19
Bez kompletnych badań, opisu leczenia, usg nie jestem w stanie pomóc. Proszę przesłać kompletną dokumentację, będzie wtedy łatwiej o poradę.
GallusGallus
Data dodania: 2014-09-20
Dziękuję za odpowiedź. Niestety, mam tylko to (pies jest w domu rodziców, 350 km od Warszawy) 

[color=#222222; font-family: arial, sans-serif; font-size: 13px]Test data: 11/07/2014 [/color]




ALT: 121 IU/l
Glukoza: 58,3 mg/dl
Kreatynina:  3,24 mg/ dl
Mocznik: 276,7 mg/dl





Wg relacji lekarza, dzisiaj wyniki byłyby gorsze. 
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-24
Badania mocno okrojone. Mogę tylko powiedzieć, że pies z takim poziomem mocznika nie jest w stanie normalnie żyć. Należy ten stan rozpatrywać w kategorii ciężkiego zatrucia mocznikiem. Zwykle w takim stanie obserwujemy brak apetytu i pogłębiającą się dysfunkcję układu nerwowego. Utrzymywanie się tak wysokiego poziomu mocznika prowadzi do śmierci. Należy dążyć przez podawanie kroplówek do jego obniżenia. Choć przy zaawansowanym uszkodzeniu nerek może to być już niemożliwe.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl