Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Piana z pyska kota?! Pomocy!

Forum

Piana z pyska kota?! Pomocy!

Witam, proszę o pomoc. Kot zaczął wydzielać piane z pyska. Dokładnie opisze sytuacje: Mam 2 koty, oba ok.3 lat. Koty domowe (nigdy nie wychodzą na dwór ani nie maja kontaktu z innymi zwierzętami), szczepione. Ok godziny 21 wieczorem rudemu kotku zaczęła lecieć piana z pyska, ślina wraz z pianka, kot wykonywał takie mlaskanie jakby starał sie albo cos przełknąć albo wypluć ślinę (ciezko mi ocenić co to mlaskanie oznaczało). Otworzyłam mu pyszczek to nic nie mial w pysku. Kot nie zachowuje sie agresywnie, nadal ma normalny apetyt (on lubi jeść wazy ok 5.5kg). Z pyska leciała tylko ślina z piana (normalny kolor przezroczysty i biała piana/bąbelki). Całość trwała ok 3-5minuty jak narazie jest to jednorazowa sytuacja. Kot był zdezorientowany sytuacja nawet uronił łże, ponieważ ślina z piana wręcz mu sie ciągnęła z pyska. Kot nie ma dostępu do chemikaliów ani Do leków. Wiecej danych Kota.: Ma on ok 3 lata, jest to dachowiec, wychowany w domu i nigdy nie wychodzi, w młodości cierpiał na panleukopenia (weterynarz mówi ze już wszystko jest ok i kot jest zdrowy - miał robione usg i rtg po wyleczeniu i weterynarz mówił ze wszystkie narządy wewnętrzne sa prawidłowo rozwinięte), 2 tygodnie temu miał usuwany kamień nazębny i był poddany narkozie, dodatkowow na bazie wyniku badania krwi lekarz stwierdził ze moze mieć problem z nerkami i teraz kot przyjmuje specjalna karmę k/d ( badanie krwi wykazalo CREA 218 umów/L [gorna granica normy w legendzie to 212], HTC 46.6% [gorna granica normy w legendzie badań to 45.0%], raz dziennie na kolacje dostaje 1/4 karmy z puszki. Drugi kot którego mam nie wykazuje żadnych symptomów = nie pluje piana. PROSZĘ O POMOC! Co to moze byc ta piana!? Czy to cos poważnego ? Każda wizyta do weterynarza i jazda samochodem jest niesamowicie stresująca dla kota i nie chce go narażać na taki wielki stres bez wyraźnej konieczności.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-09-12
W tym przypadku piana z pyska może wystąpić po kontakcie z substancją drażniącą, choćby jadem owada. Bywa także, że gwałtowne ślinienie może być objawem silnego stresu. Ślinienie mogą także wywołać: choroby zębów, guzy jamy ustnej, niedrożność przełyku, niektóre leki podane doustnie lub dospojówkowo.
Podwyższona w ten sposób kreatynina niczego konkretnego nie mówi. By ocenić pracę nerek badanie trzeba rozszerzyć o badanie moczu i USG układu wydalniczego.
Ocena pojedynczego parametru jakim jest hematokryt w oderwaniu od innych wskaźników morfologii i biochemii krwi nie ma sensu. Tego typu przesunięcia zwykle nie są istotne klinicznie, ale nie można ich oceniać jako jeden parametr.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl