Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii PIES NIE MOŻE WSTAC NA TYLNE ŁAPY

Forum

PIES NIE MOŻE WSTAC NA TYLNE ŁAPY

Witam.Mój 16-letni kundel o cechach owczarka niemieckiego od około roku ma problem z tylnymi łapami. Weterynarz powiedział ,że jest to normalne u psów tej rasy tym bardziej w tym wieku.Dziś natomiast nie mógł w ogóle się podnieść co mnie przeraziło,musiałam go podnieść ,przytrzymać i dopiero po chwili zaczął chodzić.Stało się tak po nocy(może mięśnie po nocy były nie rozruszane?).Łapy tylne są chudsze i zdecydowanie słabsze od przednich.Pies też już nie podnosi łap do siusiu i często robi pod siebie,jakby zwieracze nie wytrzymywały.Ma apetyt,kiedy się rozrusza to chodzi prawie normalnie.Jak mogę mu pomóc?Wiem,że lepiej nie będzie,ale może mogę jakoś go wzmocnić?Wydaje mi się,że go nie boli,ale przecież to nie człowiek,nie powie nic :(. (nie piszczy ).

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-10-10
Dzień dobry. Dalsze postępowanie, w tym leczenie, choćby tylko objawowe, powinien zaproponować lekarz weterynarii. Należałoby wdrożyć terapię przeciwbólową/przeciwzapalną i jeśli to możliwe dążyć do postawienia rozpoznania - w pierwszej kolejności odróżnić problem neurologiczny od ortopedycznego. Wymagałoby to wykonania badań dodatkowych: neurologicznego, krwi i RTG stawów i kręgosłupa, co z kolei pozwoliłoby na określenie rokowania. Trzeba mieć świadomość, że faktycznie, u psa w tym wieku, może być ono ostrożne do złego.
83121412086
Data dodania: 2016-10-10
Do weterynarza udam się dopiero jutro,czy do tej pory mogę stosować u niego lek o nazwie ArthroDol przeciwbólowy dla psów? Zapomniałam dodać,że pies od ponad pół roku na tylnej łapie na udzie wylizuje sobie skórę do rany,ostatnio również liże przednią.Nie ma pcheł.Lekarz przepiywał maść,która nie skutkowała,teraz ma piankę do ran i oparzeń.Wylizuje trochę mniej,ale nadal to robi.Czy może bolą go stway i tak sobie wylizuje?
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-10-10
Samodzielne podawanie leków zwierzętom powinno opierać się na zaleceniach lekarza weterynarii. W takich sytuacjach najbezpieczniej jest skonataktować się ze swoim lekarzem telefonicznie. Wymieniony lek nie zaszkodzi, ale nie należy do grupy środków do doraźnego stosowania. Nadmierne wylizywanie konkretnej okolicy może wynikać z wielu przyczyn: od świądu przez ból/dyskomfort po zachowanie kompulsywne.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl