Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Artykuły Hodowla i pielęgnacja

Hodowla i pielęgnacja

Podróż z psem - co zrobić aby była przyjemna?

Wakacyjny czy weekendowy wyjazd nie musi oznaczać rozłąki z czworonogiem. Podróżowanie z psem może być bardzo przyjemne, jeśli zostanie odpowiednio przygotowane. W innym przypadku może się stać źródłem stresu zarówno dla pupila, jak i jego opiekuna.

Podróżowanie z psem - o czym trzeba pamiętać?

 

Na szczycie listy rzeczy koniecznych do zabrania w podróż z psem jest transporter. Jego przeznaczenie to zapewnienie psu bezpiecznej i komfortowej jazdy. Transporter musi być dostosowany do wielkości zwierzęcia. Powinien być na tyle duży, by pies mógł się w nim swobodnie położyć i obrócić. W przypadku niewielkich ras najpopularniejsze są transportery plastikowe. Mają zazwyczaj trzy plastikowe ściany, a ostatnią stanowią aluminiowe drzwi w postaci kratki. Dla większych psów najlepszym rozwiązaniem będą klatki wykonane z aluminium. 

Żeby umilić zwierzęciu przebywanie w transporterze, warto wyłożyć jego podłogę kocykiem i umieścić w nim ulubione zabawki pupila. Nadmienić trzeba, że transportery nie ograniczają psu widoków i dostępu do świeżego powietrza. Te dla przedstawicieli małych ras można trzymać na tylnym siedzeniu, te zaś, w których przewożone będą większe psy, umieszcza się w bagażniku. Nie wolno zapomnieć o unieruchomieniu transportera w aucie. W tym celu najlepiej użyć pasów bezpieczeństwa. Duży wybór transporterów znajduje się na stronie https://fera.pl/transporterydlapsa/.

 

Podróż z psem – co jeszcze się przyda?

 

Oprócz wspomnianych wyżej transporterów psa można przewieźć na tylnej kanapie z użyciem fotelika samochodowego lub specjalnych szelek, które zapobiegają przemieszczaniu się zwierzęcia po pojeździe. Ciekawym rozwiązaniem są także maty, które dodatkowo chronią tapicerkę samochodową przed zniszczeniem i poplamieniem. Matę mocuje się o zagłówek i tylne siedzenie oraz o zagłówek przedniego fotela. W ten sposób powstaje coś na kształt hamaka, w którym znajduje się pies. W sprzedaży dostępne są także maty bagażnikowe. Akcesoria te wykonane mogą być z różnych tkanin, lecz najlepiej wybierać te nieprzepuszczalne dla wody.

Wysokie temperatury to czynnik, który może znacząco utrudnić podróżowanie z psem. Komfort podczas jazdy podniosą maty chłodzące, które działają nawet przez kilka godzin oraz osłonki na okna do aut, które nie mają przyciemnianych szyb. Dzięki nim pies mniej się nagrzewa i lepiej znosi podróże. Nie wolno zapomnieć o specjalnych pojemnikach na wodę lub turystycznych miskach. W upalne dni trzeba pamiętać o częstych postojach, aby napoić pupila i pozwolić mu się załatwić. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca na postój. Najlepsza będzie przestrzeń, gdzie zwierzę będzie mogło pobiegać i pobawić się. 

 

Podróżowanie z psem - przyzwyczajanie

 

Żeby podróż przebiegła spokojnie, warto zawczasu oswajać psa z samochodem, najlepiej od pierwszych tygodni. Co ważne, podróżowanie dobrze jest zacząć od krótszych dystansów, zwiększając je stopniowo. Dotyczy to także transportera. Powinno się zacząć od zachęcania psa do przebywania w środku w domowych warunkach. Zanim zostanie użyty w trasie, pupil może zapoznać się z jego zapachem i funkcjonowaniem. Nie wolno doprowadzić do sytuacji, w której auto i klatka kojarzą się psu wyłącznie z wizytą u weterynarza.

help.gif
dodaj_ogloszenie.gif

Znajdź firmę

zachodnio pomorskie pomorskie lubuskie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie lubelskie podlaskie warmińsko mazurskie mazowieckie świętokrzyskie wielkopolskie łódzkie kujawsko pomorskie
Wybierz województwo.
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl