Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Aktualności

Aktualności

20:32, 27-01-2016
Przychodnia Weterynaryjna „Bokserska” w Warszawie rozszerzyła zakres swoich usług o najnowocześniejszą i zarazem najskuteczniejszą obecnie metodę leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego kolana - TTA RAPID. Operacja wykonywana jest we współpracy chirurgów Janusza Gawlińskiego i Łukasza Sokalskiego, anestezjologa Karoliny Pilak oraz personelu technicznego przychodni.
16:32, 29-09-2014
Już po raz kolejny firma Med4Animals - dystrybutor ultrasonografów marki ESAOTE MyLab dla weterynarii w Polsce, tym razem przy współpracy z Przychodnią Weterynaryjną VETCARDIA w Warszawie, była organizatorem warsztatów ultrasonograficznych. Podczas 2-dniowego szkolenia kursanci mieli okazję zdobyć i pogłębić swą wiedzę w zakresie teorii i praktyki badania dopplerowskiego jamy brzusznej małych zwierząt.
10:33, 22-05-2013
Według jednej z teorii tłumaczącej przebieg udomowienia psów i kotów, inicjatorami tego procesu były wilki, które okazały się na tyle śmiałe, aby zbliżyć się do ludzkich osad. Nowe odkrycia wydają się potwierdzać tę hipotezę, wyjaśniając w jaki sposób psi przodkowie wykorzystywali nowe źródło pokarmu, którym były resztki z naszych stołów.
12:52, 02-11-2010
Naukowcy z Yale University wyhodowali w laboratorium nowe płuca u szczurów. Z komórek płucnych pobranych od dorosłych szczurów wyhodowano w warunkach laboratoryjnych płuca, zdolne do wymiany tlenu i dwutlenku węgla. Jak twierdzą naukowcy jest to ogromny krok w regeneracji płuc u większych zwierząt, a może nawet u ludzi.
00:20, 04-09-2010
Podczas kongresu kynologicznego w Wiedniu naukowcy przedstawili swoje obserwacje i odkrycia dotyczące stosunków między człowiekiem, a psem. Jak się okazuje przybycie gości do domu znacznie bardziej stresuje psy, niż np. wizyta u weterynarza.
09:43, 07-08-2010
W instytucie Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu pod Warszawą pod kierownictwem prof. Tadeusza Jezierskiego, szkolone są psy do wykrywania markerów zapachowych raka piersi i płuc. Badania zostały zapoczątkowane w 2003 roku. Inspiracją do podjęcia badań były doniesienia z zagranicznego pisma „The Lancet" o psach, które przez swoje specyficzne zachowanie przyczyniły się do wykrycia nowotworu skóry u swoich właścicieli.
14:47, 18-07-2010
Naukowcom udało się w końcu znaleźć odpowiedź na nurtujące i zawstydzające ich od dawna odwieczne pytanie – co było pierwsze jajko czy kura? Mimo, iż dotąd obowiązywała teoria przypisująca pierwszeństwo jajku, z najnowszych badań wynika, że pierwsza była jednak kura.
Fot. Przychodnia Weterynaryjna 'Bokserska'
17:00, 27-05-2010
Przeciwzapalne działanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 jest już od dawna wykorzystywane w medycynie ludzkiej i weterynaryjnej. To właśnie w pochodnych związków z tej grupy amerykańscy naukowcy widzą nowe rozwiązanie w leczeniu bólu.
13:15, 16-04-2010
W wielu lecznicach weterynaryjnych odnotowuje się wyjątkowo zwiększoną w tym roku aktywność kleszczy. Bardzo liczne są przypadki usuwania tych pasożytów u psów. Niestety równie często stwierdzane są przypadki chorób przenoszonych przez kleszcze, szczególnie babeszjozy.
17:33, 10-03-2010
Utrzymywanie lub prowadzenie hodowli psów rasy uznawanej za agresywną lub psów w typie tej rasy wymaga specjalnego zezwolenia. Może być ono wydane osobie spełniającej warunki określone odpowiednimi przepisami prawnymi.

1    2      

Wyświetlam [ 1 - 10 ] z 12

Ostatnio dodane artykuły

Syndrom Urologiczny Kotów (SUK)
Trudności z oddawaniem moczu, częste odwiedzanie kuwety, wokalizacja (głośne miauczenie), oddawanie moczu poza kuwetą, intensywne wylizywanie okolicy brzucha, posikiwanie niewielkimi ilościami moczu, krew w moczu – czy zauważyłaś/eś te objawy u swojego kota? Jeśli tak – nie zwlekaj z udaniem się do lekarza weterynarii, gdyż Twój kot może cierpieć na zapalenie dróg moczowych, którego częstą odmianą jest SUK – Syndrom Urologiczny Kotów (ang. Feline Lower Urinary Tract Disease, FLUTD).
Podróż z psem - co zrobić aby była przyjemna?
Wakacyjny czy weekendowy wyjazd nie musi oznaczać rozłąki z czworonogiem. Podróżowanie z psem może być bardzo przyjemne, jeśli zostanie odpowiednio przygotowane.
Zapalenie trzustki u psów i kotów
Opisane rodzaje stanów zapalnych dotyczą części zewnątrzwydzielniczej. Dzieli się je na ostre i przewlekłe, łagodne i ciężkie. Psy częściej zapadają na ostre zapalenie trzustki, koty zaś na przewlekłe.
FIP - zakaźne zapalenie otrzewnej kotów
W obrębie genomu kociego koronawirusa stale dochodzi do mutacji genowych. Cechuje się on bardzo dużą zmiennością. W wyniku niektórych mutacji, może dojść do powstania zjadliwego biotypu, który jest zdolny do namnażania się w komórkach układu odpornościowego – monocytach i makrofagach. Taka zmutowana postać, opisywana jako wirus FIP lub biotyp fipogenny, wywołuje śmiertelną chorobę przebiegającą w postaci uogólnionego stanu zapalnego.
Sterylizacja suki
W artykule przedstawiono anatomię i fizjologię układu rozrodczego suk. Opisano technikę operacyjną owariohisterektomii oraz jej zalety i wady. Informacje zawarte w tym opracowaniu mają na celu rozwiać szereg wciąż istniejących wątpliwości związanych z wykonaniem tego zabiegu.

Najczęściej czytane artykuły

Zespół przedsionkowy u psów i kotów
Ułożenie ciała w przestrzeni czy to podczas wchodzenia po schodach, pływania czy biegania po parku, pomijając włożony w to wysiłek, przychodzi nam niezwykle łatwo i naturalnie. Podobnie jak my, psy i koty również nie wydają się zwracać uwagi na to, jak bardzo skomplikowany jest ten proces.
Znieczulenie ogólne (narkoza) u psów i kotów
Znieczulenie ogólne jest stanem charakteryzującym się utratą przytomności (hipnoza), bezbolesnością w zakresie wszystkich tkanek organizmu (analgezja) oraz częściowym zwiotczeniem mięśni szkieletowych (miorelaksacja). Wprowadzenie w ten stan jest niezbędne w celu wykonania operacji chirurgicznych i dużej części zabiegów lekarsko-weterynaryjnych.
Badanie krwi u psów i kotów - biochemia
Badanie krwi jest jednym z najczęstszych badań dodatkowych wykonywanych u psów i kotów. Składa się z dwóch części - morfologii i biochemii. W tym artykule postaramy się pomóc Państwu zrozumieć co oznaczają skróty i cyfry w badaniu biochemicznym oraz przy jakich przykładowych jednostkach chorobowych dochodzi do wzrostu lub spadku poszczególnych parametrów.
Kastracja psów
W artykule postaramy się przybliżyć temat tego zabiegu ze szczególnym uwzględnieniem kastracji jako zapobiegania niepotrzebnemu rozmnażaniu się zwierząt i profilaktyki chorób układu rozrodczego psów samców. Omówimy również pokrótce te choroby, w których kastracja jest metodą leczenia stosowaną z wyboru.
Badanie krwi u psów i kotów - morfologia
Badanie krwi jest jednym z najczęstszych badań dodatkowych wykonywanych u psów i kotów. Składa się z dwóch części – morfologii i biochemii. Pozwala nam znaleźć i ocenić co gryzie naszego pupila, zwłaszcza jeśli choroby nie można rozpoznać podczas badania klinicznego.

Cukrzyca

Cukrzyca jest najczęstszą chorobą metaboliczną występującą u małych zwierząt. Zwykle dotyczy starszych psów i kotów. Charakteryzuje się wzrostem stężenia glukozy we krwi spowodowanym względnym bądź bezwzględnym niedoborem insuliny (hormonu produkowanego przez trzustkę). Początkowo objawia się wzrostem pragnienia i zwiększonym oddawaniem moczu.


więcej

Z forum

4 miesięczny szczeniak, co mu jest?
Dodam jeszcze że szczebiak dużo śpi i pije całkiem sporo wody, była szczepiona, I używamy karmy Wolf of wilderness, wcześniej uzywalismy purriny ale ja odstawilismy w trosce o pieska
klinika vetka Warszawa Modlinska 65
Nasza opinia jest zupełnie inna, powodem pewnie jest to, że skorzystaliśmy z darmowego chipowania. Suczka była kłuta dwa razy. Ok zwolennik kliniki napisze to się zdarza, ale dlaczego pani w...
Czy suka może wychować kotka
Wydaje mi się, że tak :)
Agresywny pies
Idź z nim do weterynarza
Padaczka i paraliż psa
IDŹ DO WTERYNARZA. Tutaj nikt jemu nie pomoże...
Kleszcze
Idź do weterynarza, przepisze leki
Pchły spadają z kota
Weterynarz pomoże ;)
odrobaczenie pilne !!
Najpierw weterynarz ;)
ZWIĘKSZONE CIŚNIENIE W OKU PSA
Do weterynarza go zabierz
Problemy na spacerach z psem
Udaj się z nim do weterynarza

Ostatnio dodane ogłoszenia

Aktualnie nie posiadamy dodanych ogłoszeń.
help.gif
dodaj_ogloszenie.gif

Znajdź firmę

zachodnio pomorskie pomorskie lubuskie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie lubelskie podlaskie warmińsko mazurskie mazowieckie świętokrzyskie wielkopolskie łódzkie kujawsko pomorskie
Wybierz województwo.
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl